گلایه هاشمی از دولت و تشکر از مجلس

خبرنگاران آنلاین:رئیس شورای شهر تهران از دولت به خاطر لایحه مالیات بر ارزش افزوده گلایه کرد.

گلایه هاشمی از دولت و تشکر از مجلس

محسن هاشمی صبح یک شنبه 22 اردیبهشت در سخنان ابتدایی خود در جلسه علنی شورای شهر تهران گفت: در این ایام آنالیز لایحه اقتصادیات بر ارزش اضافه نموده در مجلس شورای اسلامی در دستور کار قرار گرفته است. جا دارد از دولت به خاطر لایحه ای که در آن درآمد پایدار مدیریت شهری را نوعی از اقتصادیات دانسته تا به حساب خزانه واریز گردد، گلایه کنم.

به گزارش ایسنا، او از مجلس به دلیل برگرداندن این لایحه به کمیسیون اقتصادی برای اصلاح بخشی از لایحه که تضعیف کننده منابع اقتصادی و استقلال مدیریت شهری بود تشکر کرد و گفت: امیدوارم با نگاه ویژه اعضای کمیسیون اقتصادی این مسائل حل گردد.

به گفته هاشمی، بخشی از وظایف اجرایی دولت از جمله نگهداشت شهر، جمع آوری پسماند، توسعه زیر ساخت و غیره بر عهده شهرداری گذاشته شده و باید به صورت متناسب منابع لازم آن که در قالب عوارض در قانون پیش بینی شده به شهرداری تخصیص داده گردد نه این که این عوارض را به اقتصادیات تبدیل نموده و آن را به خزانه دولت واریز کنیم که به ساختار اقتصادی مدیریت شهری و تشدید شهر فروشی و تکیه به درآمدهای ناپایدار می گردد.

او اضافه نمود: انتظار ما از دولت و مجلس این است که با واقع بینی و پایبندی به مطالبات مردم و جامعه مدنی اجازه تضعیف استقلال و توان مدیریت شهری را که این روزها با چالش و مسائل زیادی روبرو است، را ندهند.

منبع: همشهری آنلاین

به "گلایه هاشمی از دولت و تشکر از مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلایه هاشمی از دولت و تشکر از مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید