گوگل می داند شما چه چیزی می خرید!

گزارش های زیادی منتشر شده که نشان می دهد گوگل برای مدتی طولانی به اطلاعات و تاریخچه خریدهای اینترنتی کاربران دسترسی داشته است.

گوگل می داند شما چه چیزی می خرید!

به گزارش خبرنگاران، از آنجایی که در سال های اخیر شبکه های اجتماعی و غول های تکنولوژی در دنیا به علت نقض حریم خصوصی کاربران تحت فشار نهادهای سیاسی و غیر سیاسی قرار گرفته اند، کارشناسان و محققان فعال در حوزه فناوری و امنیت سایبری سعی دارند با تحقیقات و آنالیز های خود دریابند که شرکت های بزرگ تکنولوژی همچون گوگل، آمازون، اپل و غیره تا چه حد به اطلاعات خصوصی کاربرانشان دسترسی دارند و در همین خصوص هرازگاهی با پژوهش های جدید خود گزارش های جدیدی نیز منتشر می نمایند که معمولاً جنجال و سر و صدای زیادی در فضای مجازی به راه می اندازد.

طبق وب سایت the verge، حالا نتایج یکی از این آنالیز های جدید کارشناسان نشان می دهد که گوگل تاریخچه تمامی پرداخت آنلاین و خریدهای اینترنتی کاربران خود تحت تعقیب داشته و به تمامی داده های مربوط به آن دسترسی داشته است.

آنها بر این باورند که گوگل به وسیله حساب های کاربری جیمیل اکانت کاربران توانسته به اطلاعات مربوط به پرداخت های آنلاین و خریدهای اینترنتی کاربرانش دسترسی داشته باشد که البته هنوز تعیین نیست این دسترسی برای چه مدت زمانی وجود داشته است.

گوگل در واکنش به جنجال های برانگیخته شده بعد از انتشار این اخبار در بیانیه ای عنوان نموده است که به منظور پیگیری پرداخت های اینترنتی و آنلاین کاربران این قابلیت در اختیار کاربران سرویس های گوگل قرار داده شده است و آنها هر زمان که بخواهند می توانند این اطلاعات را حذف نمایند.

گوگل در ادامه این بیانیه همچنین تاکید نموده است که این اطلاعات تنها برای خود کاربران قابل مشاهده و پیگیری است و توسط هیچ کار برای دیگری حتی گوگل قابل مشاهده و استفاده نخواهد بود.

همچنین گوگل خاطرنشان نموده است که هیچیک از اطلاعات مربوطه توسط گوگل برای نمایش تبلیغات و سایت های تبلیغاتی به کاربران استفاده نشده و نخواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "گوگل می داند شما چه چیزی می خرید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل می داند شما چه چیزی می خرید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید