ثوری: رزومه مربی قزاقستانی تیم ملی از تمام مربیان خارجی گذشته این تیم بهتر است، در بوکس ایران سختی داریم اما بن بست نداریم

به گزارش نقد و بررسی سینما، حسین ثوری، رئیس فدراسیون بوکس گفت: صادقانه باید عنوان کنم که هیچ کدام از گزینه های ما مانند مربی قزاقستانی رزومه پرباری نداشتند و روزمه این مربی از تمام مربیان خارجی گذشته تیم ملی بهتر است.

ثوری: رزومه مربی قزاقستانی تیم ملی از تمام مربیان خارجی گذشته این تیم بهتر است، در بوکس ایران سختی داریم اما بن بست نداریم

حسین ثوری در گفت و گو با خبرنگار ورزشی نقد و بررسی سینما، درباره وضعیت بولت احتیاجیمبتوف، سرمربی قزاقستانی کاندیدای راهنمایی تیم ملی بوکس ایران گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، قرار است این مربی قزاقستانی روز دوشنبه 20 خرداد ماه وارد ایران گردد. تمام توافقات با این مربی برای راهنمایی تیم ملی بوکس کشورمان انجام گرفته و حتی بلیت این مربی نیز تهیه شده است.

وی درباره همکاران این مربی در کادرفنی تیم ملی بوکس گفت: قرار است مربیانی که بعد از مسابقات قهرمانی آسیا و دور جدید تمرینات تیم ملی با ملی پوشان مشغول تمرین هستند، در کنار مربی قزاقستانی حضور داشته باشند. البته با نظر شورای فنی و دوستان باتجربه قصد داریم بهترین مربیان کشور را در کنار احتیاجیمبتوف قرار بدهیم.

رئیس فدراسیون بوکس در مورد طولانی شدن پروسه حضور مربی قزاقستانی در ایران بیان کرد: با توجه به اینکه ما همزمان در حال کار روی چند گزینه بودیم این موضوع مقداری طولانی شد. ما گزینه هایی از کوبا، ازبکستان، روسیه و اوکراین را نیز آنالیز کردیم، اما صادقانه باید عنوان کنم که هیچ کدام از این مربیان مانند مربی قزاقستانی رزومه پرباری نداشتند. فکر می کنم روزمه این مربی از تمام مربیان خارجی گذشته تیم ملی بهتر است.

ثوری در مورد برنامه های فدراسیون بوکس برای استفاده بهینه از احتیاجیمبتوف گفت: برای این مربی علاوه بر راهنمایی تیم ملی کشورمان چند برنامه داریم. قصد داریم در حوزه استعدادیابی و آموزش مربیان نیز از این مربی استفاده کنیم. ما به دنبال این هستیم که اردو های تیم ملی را در استان های مختلف برگزار کنیم تا مربیان و ورزشکاران استانی نیز از دانش این مربی بهره ببرند.

وی ادامه داد: این موضوع در دستور کار فدراسیون واقع شده است و بعد از برگزاری اولین اردوی تیم ملی به جد پیگیری خواهیم کرد تا تیم ملی برای تمرکززدایی از مرکز در سایر استان ها نیز اردوهای خود را برگزار کند. در این راه تفاهم نامه بسیار خوبی با استان کردستان و شهرستان بیجار برای کمپ دوم تیم ملی داشتیم و فکر می کنم پایگاه و صندلی خوبی برای اردوهای تیم ملی تعریف کردیم. همچنین در استان های دیگر که متقاضی باشند و ظرفیت برگزاری اردوی تیم ملی و رشد بوکس را داشته باشند اردوهای تیم ملی را برگزار خواهیم کرد.

رئیس فدراسیون بوکس تأکید کرد: از دیگر برنامه های ما استفاده از نفوذ این مربی برای برگزاری اردوهای بین المللی با قزاقستان استفاده خواهیم کرد. قزاقستان یکی از قطب های بوکس دنیاست و اولین پیشنهاد من به این مربی نیز برگزاری اردوی مشترک با قزاقستان قبل از مسابقات جهانی روسیه در ایران است. البته انجام شدن آن به موافقت فدراسیون قزاقستان بستگی دارد، اما این اولین پیشنهاد من به این مربی و متعاقباً اردوی ما در قزاقستان خواهد بود.

ثوری در پاسخ به این پرسش که با توجه به حضور این مربی می توان توقع داشت در کوتاه مدت نیز شاهد تأثیر این مربی باشیم، گفت: باید واقع نگر باشیم. اصلاً قصد ندارم صحبتی انجام بدهم که نتوانم نسبت به آن جوابگو باشم. واقعیت امر این است که بوکس ایران نسبت به بوکس آسیا که یک رشد چشمگیری داشته، عقب تر است و ما باید کوشش کنیم تا سرعت خود را برای توسعه بوکس کشور بیشتر کنیم. در این راه احتیاج به کوشش، همدلی، اتحاد و فعل خواستن خواهیم داشت. حضرت آقا چند روز پیش بیان کردند که ما سختی داریم، اما بن بست نداریم و من نیز به سخنان ایشان بسنده می کنم که در بوکس ایران سختی داریم، اما بن بست نداریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ثوری: رزومه مربی قزاقستانی تیم ملی از تمام مربیان خارجی گذشته این تیم بهتر است، در بوکس ایران سختی داریم اما بن بست نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثوری: رزومه مربی قزاقستانی تیم ملی از تمام مربیان خارجی گذشته این تیم بهتر است، در بوکس ایران سختی داریم اما بن بست نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید