دیده بان حقوق بشر از آنتونیو گوترش انتقاد کرد

به گزارش نقد و بررسی سینما به نقل از آناتولی، دیده بان حقوق بشر از اقدام آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد مبنی بر عدم درج نام عربستان سعودی در فهرست ناقضان حقوق بچه ها انتقاد کرد چرا که ریاض و ائتلاف متجاوز سعودی در جنگ یمن، حقوق بچه ها را بارها نقض کرده است.

دیده بان حقوق بشر از آنتونیو گوترش انتقاد کرد

دیده بان حقوق بشر گوترش را متهم کرد که وی نقض حقوق بشر کشورهای قدرتمند در جهان همچون آمریکا و ... را نادیده می گیرد. بنا بر اعلام این سازمان، گوترش در گزارش خود اعلام کرده است که ائتلاف سعودی در حملات خود به یمن در سال 2019 باعث کشته شدن 222 کودک در این کشور شده است اما با این حال عربستان را از فهرست کشورهای ناقض حقوق بچه ها حذف کرده است.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد روز دوشنبه ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان سعودی در جنگ یمن را از فهرست سیاه این سازمان برای نقض کنندگان حقوق بچه ها حذف کرد.

گوترش روز دوشنبه در گزارش سالانه خود برای شورای امنیت سازمان ملل نوشت که نام این ائتلاف در پی کاهش پیوسته و قابل ملاحظه کشتار و یا نقض عضو [بچه ها] در حمله های هوایی و اجرای اقداماتی با هدف حفاظت از بچه ها (!)، از فهرست [سیاه] حذف می شود است.

گفتنی است که گزارش سالانه دبیرکل سازمان ملل با موضوع بچه ها و مناقشه مسلحانه به درخواست شورای امنیت سازمان ملل تهیه می شود. در این مجموعه گزارشها، ائتلاف نظامی سعودی ظرف سه سال گذشته بطور رسمی در فهرست سیاه قرار داشت. طبق یافته های این گزارش، در سال 2019 دستکم 222 کودک در اثر حملات نظامی ائتلاف سعودی زخمی یا کشته شده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دیده بان حقوق بشر از آنتونیو گوترش انتقاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیده بان حقوق بشر از آنتونیو گوترش انتقاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید