فائقی: افراد حرفه ای از نابسامانی در بلیت فروشی درآمد دارند، به تماشاگران احترام نمی گذاریم

معاون اسبق تربیت بدنی با اشاره به این که شماره گذاری صندلی ها در ورزشگاه آزادی نیاز به ارتقاء فرهنگی دارد، گفت : باید سطح فرهنگی و حقوق شهروندی مردم را ارتقاء دهیم و علاوه بر آن می توان با جریمه کردن باشگاه ها هواداران را اجبار به نشستن بر روی صندلی های خود کرد.

فائقی: افراد حرفه ای از نابسامانی در بلیت فروشی درآمد دارند، به تماشاگران احترام نمی گذاریم

سعید فائقی در گفت وگو با خبرنگاران، در خصوص نابسامانی بلیت فروشی در استادیوم های ایران خصوصاً در استادیوم آزادی، اظهار کرد: اولین قدیم ارتقاء فرهنگ در بین افراد جامعه است و تا زمانی که فرهنگ خود را ارتقاء ندهیم نمی توانیم سراغ مسائل دیگر برویم. در علوم اجتماعی دموکراسی فرهنگی داریم همان طور که بیشتر افراد جامعه با دموکراسی سیاسی آشنا هستند باید آنها را با دموکراسی فرهنگی هم آشنا کنیم. متاسفانه هیچ تلاشی برای تمرین حقوق شهروندی در کشور انجام نشده است و اگر این موضوع را به استادیوم ببریم خواهیم دید که همین مسائل هم در آنجا مشاهده می گردد و بر قراری نظم در استادیوم بسیار سخت است.

او شرح داد: در روز مسابقات مهم شاهد آن هستیم که هواداران ساعت ها قبل از بازی به استادیوم ها می آیند و در جاهایی که رزرو کرده اند مستقر نمی شوند و خیلی سخت است که در آن جو بخواهیم همگی را سر جای خود بنشانیم و این نیازمند تمرین است. در سینما شخصی مسئول است که همگی را بر صندلی های خود بنشاند ولی نمی توان آن را با استادیوم ها مقایسه کرد، زیرا که حجم سینماها بسیار کوچک تر از استادیوم ها است و همین طور روحیه افرادی که به سینما می آیند با افراد ورزشی متفاوت است.

فائقی با بیان این که می توان هواداران را سهام دار باشگاه مورد علاقه خود کرد، اضافه کرد: با سهام دار کردن هواداران در باشگاه مورد علاقه خودشان می توان بسیار بهتر این موضوع را کنترل کرد و با جریمه کردن باشگاه می توان یک احساس مسئولیتی در هواداران به وجود آورد و خود هواداران به یکدیگر تذکر دهند که هر شخص طبق شماره بلیت های خود بنشینند، زیرا هواداران حق مالکیتی برای خود متصور می شوند و همین طور باید با آموزش حقوق شهروندی به این سمت پیش برویم که در این موضوع سازمان لیگ کمک شایانی می تواند داشته باشد و باید سرمایه گذاری های زیادی انجام دهیم که البته نهادهای آموزشی هم می توانند کمک بسیار موثر در زمینه فرهنگی انجام دهند.

او در خصوص عدم مطابقت بلیت فروخته شده و جمعیت حاضر در استادیوم ها، گفت : در مسابقات حساس شاهد آن هستیم که روزهای قبل در آن مجموعه ورزشی رفت و آمدهای بسکمک صورت می گیرد و افراد حرفه ای و قدیمی هستند که مکان های ورود به استادیوم آزادی را بدون پرداخت هزینه و بلیت می دانند و حتی شاهد هستیم که از این راه پول در می آوردند و با دریافت پول از هواداران آن ها را به استادیوم راه می دهند. این موضوع همانند پارک خودرو در جاهایی است که پارکبان وجود ندارد ولی افرادی هستند که از شما درخواست پول می کنند.

معاون اسبق تربیت بدنی، اضافه کرد: خوشبختانه عدم مطابقت بلیت فروخته شده و جمعیت حاضر در استادیوم ها به معنای چاپ بلیت سازمان یافته نیست و می توان با مدیریت صحیح این مشکل را بر طرف کرد و شاهد آن هستیم که منافع فساد مالی زیادی در این امر وجود ندارد و به همین دلیل می توانیم به سادگی بفهمیم که این کار سازمان یافته نیست. بحث مهم تری که وجود دارد این است که ما به هواداران خود احترام نمی گذاریم و شاهد هستیم که در ایستگاه های مختلف در ورود به استادیوم با تماشاگران برخورد می گردد و آنها را تحقیر می کنند و به همین دلیل آنها که می دانند تحقیر می شوند و امکانات خوبی در استادیوم مانند امکانات سرویس بهداشتی ندارند حق خود می دانند که به صورت خلاف و بدون پرداخت هزینه به استادیوم ها بیایند و اگر این حقوق هواداری رعایت گردد تماشاگران دست به این اقدامات نمی زنند که باعث ناهنجاری در استادیوم ها گردد.

فائقی در خصوص نبودن بلیت الکترونیکی در استادیوم ها ، اعلام نمود: به لحاظ زیر ساخت و امکانات بسیار عقب هستیم و تا زمانی که این زیرساخت ها و فضاها آماده نگردد نمی توانیم فروش بلیت های الکترونیکی را داشته باشیم و این امر نیازمند سرمایه گذاری و ایجاد فضاهای مناسب در اماکن ورزشی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فائقی: افراد حرفه ای از نابسامانی در بلیت فروشی درآمد دارند، به تماشاگران احترام نمی گذاریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فائقی: افراد حرفه ای از نابسامانی در بلیت فروشی درآمد دارند، به تماشاگران احترام نمی گذاریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید