چهارمین دوره جشنواره گیلاس در اشنویه برگزار می گردد

چهارمین دوره جشنواره گیلاس، تیرماه امسال با حضور میهمانانی از مناطق مختلف کشور در شهرستان اشنویه برگزار می گردد.

چهارمین دوره جشنواره گیلاس در اشنویه برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ؛ روناک تاسا سرپرست اداره میراث فرهنگی اشنویه گفت: اولین جلسه برنامه ریزی و تشکیل کمیته ها و کارگروه های این جشنواره برگزار گردید و در زمینه نحوه برگزاری آن هم اندیشی های لازم صورت گرفت.

سرپرست اداره میراث فرهنگی اشنویه اضافه کرد:این جشنواره سال جاری با مشارکت فعالان مدنی، سازمان های مردم نهاد، ادارات مختلف، جوانان و نخبگان این شهرستان برگزار می گردد.

همچنین اسعد خضری فرماندار شهرستان اشنویه با بیان اینکه این شهرستان ظرفیت های قابل توجهی در حوزه گردشگری و کشاورزی دارد، گفت:برگزاری چنین جشنواره هایی می تواند نقش مهمی در حضور گردشگران و سرمایه گذاران حوزه کشاورزی و به ویژه باغداری در این شهرستان داشته باشد.

خضری ادامه داد: شناساندن ظرفیت های اشنویه به صورت عام و شناساندن محصولات باغی این منطقه از جمله گیلاس و سیب به صورت خاص از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره است.

این مقام مسئول بیان کرد: برداشت گیلاس قرمز به عنوان محصول اصلی کشاورزی این شهرستان در اواخر خرداد و تیر هر سال شروع می گردد که علاوه بر یک ظرفیت مالی، جذابیتی زیبا برای گردشگران در این شهرستان به شمار می رود.

او توضیح داد: همه ساله گردشگران بسیاری برای گردش و خرید این محصول به اشنویه سفر می نمایند و این یاقوت های قرمز را به عنوان سوغاتی این منطقه با خود به همراه می برند.

منبع: میراث آریا

به "چهارمین دوره جشنواره گیلاس در اشنویه برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهارمین دوره جشنواره گیلاس در اشنویه برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید