آشنایی با 5 نوشیدنی برای خواب راحت

نوع نوشیدنی مصرفی پیش از خواب می تواند در فرآیند کاهش وزن همچون فاکتورهای متعدد دیگر تاثیرگذار باشد.

آشنایی با 5 نوشیدنی برای خواب راحت

مصرف نوشیدنی هایی همچون چای و قهوه از آنجاییکه در الگوی خواب تغییر ایجاد می نمایند، توصیه نمی گردد. اما نوشیدنی هایی نیز وجود دارند که در صورت مصرف پیش از وقت خواب به عضله سازی، بهبود سطح قند خون و چربی سوزی یاری می نماید.

نشریه تایمز آو ایندیا در مطلبی به بعضی از این نوع نوشیدنی ها اشاره نموده است:

  • شیر

نوشیدن یک لیوان شیر پیش از خوابیدن به خواب خوب و راحت یاری می نماید که به گفته متخصصان علت آن تریپتوفان و کلسیم موجود در شیر است. خواب خوب در شب از پرخوری در روز بعد پیشگیری می نماید. علاوه بر این، شیر سرشار از پروتئین کازئین است که فرآیند هضم را کند ساخته و موجب می گردد هنگام خواب، عضله سازی صورت گیرد.

  • دمنوش دارچین

دارچین سرشار از ترکیب های مفید برای بدن است. آنتی اکسیدان ها و خواص ضد التهابی این ادویه گزینه مناسبی برای کاهش وزن است. مصرف این ادویه به شکل دمنوش پیش از خواب سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد. همچنین این نوشیدنی مثل یک عامل سم زدا عمل نموده و فرآیند کاهش وزن را تسریع می نماید. می توان برای بهتر شدن طعم این دمنوش مقداری عسل به آن افزود.

  • دمنوش بابونه

نوشیدن یک فنجان دمنوش بابونه داغ، خواب آور است. این نوع دمنوش سطح گلیسین بدن را که نوعی انتقال دهنده عصبی است و به آرام شدن اعصاب یاری می نماید، بالا می برد. از دیگر فوائد این نوشیدنی تاثیر آن در افزایش دمای مرکزی بدن است که در نتیجه آن دمای سیستم بدن کاهش پیدا نموده و یاری می نماید تا خواب بهتری داشته باشیم.

  • آب انگور

نوشیدن یک لیوان آب انگور پیش از خوابیدن نه تنها کیفیت خواب را بهبود می دهد بلکه به چربی سوزی در شب یاری می نماید. همچنین، انگور منبع غنی از آنتی اکسیدان به حساب می آید که چربی سفید را به چربی قهوه ای تبدیل می نماید.

  • آب شنبلیله

مصرف مرتب آب شنبلیله موجب فراوری حرارات در بدن شده و به کنترل وزن یاری می نماید. همچنین سیستم گوارشی را تقویت می نماید که برای کاهش وزن لازم است. هرچند باید دقت داشت که این نوشیدنی نیم ساعت پیش از خوابیدن مصرف گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "آشنایی با 5 نوشیدنی برای خواب راحت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با 5 نوشیدنی برای خواب راحت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید