افزایش قیمت اینترنت در قبال کیفیت بهتر، آخرین آمار موافق و مخالف

به گزارش خبرنگاران، هفته گذشته شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت ADSL در نامه ای به وزیر ارتباطات خواهان افزایش 50 درصدی تعرفه اینترنت شده اند و دلیل آن را افزایش بالای هزینه ها و کاهش تعداد مشترکین به دلیل استفاده از اینترنت موبایل عنوان نموده اند که باعث کاهش درآمد این اپراتورها شده است.

افزایش قیمت اینترنت در قبال کیفیت بهتر، آخرین آمار موافق و مخالف

در این زمینه وزیر ارتباطات نیز در توئیتی با تاکید بر اینکه سرویس ADSL رو به انقراض است، خطاب به اپراتورهای ADSL مطرح کرد که سرمایه گذاری کنید، تکنولوژی را به روز کنید، تولیدات داخلی بهره ببرید، کیفیت خوب ارائه کنید، برای مردم هم پرداخت هزینه سرویس خوب قابل توجیه است.

در همین حال، وزارت ارتباطات در نظرسنجی که روی سایت این وزارتخانه قرار گرفته است از کاربران پرسیده که آیا حاضرند هزینه بیشتری برای افزایش کیفیت خدمات و سرعت اینترنت از ADSL به VDSL پرداخت نمایند؟

نتایج این نظرسنجی تاکنون حاکی از آن است که کاربران موافق پرداخت هزینه بیشتر نیستند. در این نظرسنجی تا ساعت 11 صبح امروز 55 درصد به این پرسش جواب منفی داده و 45 درصد کاربران موافق پرداخت هزینه بیشتر در قبال افزایش کیفیت سرویس اینترنت و رفتن به سمت سرویس VDSL هستند.

این در حالی است که تا ساعت 12 و 45 دقیقه نتیجه نطر سنجی تغییر کرد و بر اساس آن 76 درصد کاربران موافق افزایش قیمت و 23 درصد مخالف هستند.

به گزارش خبرنگاران، VDSL خط مشترک دیجیتال با نرخ بیت بسیار بالا است که نمونه ای از فناوری اتصال به اینترنت است که از همان خط مشترک دیجیتال مشابه با ADSL برای نقل و انتقال سیگنال اینترنت استفاده می نماید، اما فناوری آن در مقایسه با ADSL جدیدتر است. VDSL به شیوه موثرتری از خط مشترک استفاده می نماید و تجربه بهتری در استفاده از اینترنت را در اختیار کاربر می گذارد. به وسیله این فناوری اتصال به کاربر به وسیله یک واسط نوری نزدیک به مکان کاربر فراهم می گردد. این واسط نیز با استفاده از کابل های فیبر نوری به شرکت خدمات دهنده اینترنت متصل می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "افزایش قیمت اینترنت در قبال کیفیت بهتر، آخرین آمار موافق و مخالف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قیمت اینترنت در قبال کیفیت بهتر، آخرین آمار موافق و مخالف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید