با مصرف نوشیدنی چربی سوز قبل از خواب، به تناسب اندام برسید

به گزارش نقد و بررسی سینما، هیچ می دانستید نوشیدن یک لیوان شیر یا دوغ دیگری قبل از خوابیدن چقدر در چربی سوزی موثر است؟ خواب یکی از موثرترین عوامل در حفظ سلامتی و شادی شماست. یک شب بی خوابی یا کم خوابی و پهلو به پهلو شدن در تختخواب نه تنها شما را خسته تر می نماید بلکه باعث اضافه وزن هم می گردد. پس با این حساب، یک لیوان نوشیدنی چربی سوز مناسب قبل از رفتن به تختخواب می تواند یک تیر و دو نشان باشد؛ خواب راحت و کاهش وزن.

با مصرف نوشیدنی چربی سوز قبل از خواب، به تناسب اندام برسید

وقتی احساس خستگی می کنید سیستم سوخت و ساز بدن شما آهستهمی گردد و بدن انرژی کم تری مصرف می نماید. از طرفی کمبود خواب روی سطح قند خون هم تاثیر می گذارد؛ به این صورت که باعث ترشحناگهانی انسولین می گردد، به دنبال آن احساس گرسنگی می کنید و دلتان می خواهد چیزیبخورید. ترشح انسولین همچنین میزان سوخت کیلوژول (واحد اندازه گیری انرژی) را کممی نماید.

زمانی که هدف کاهش وزن باشد، خواب درست و راحت یک امر حیاتیمحسوب می گردد. با این که مصرف نوشیدنی های حاوی کافئین یا شکر، بلافاصله قبل ازرفتن به تختخواب مانع خواب راحت می شوند، نوشیدنی هایی هم هستند که نه تنها باعثکاهش وزن می شوند بلکه بساط یک خواب آرام و راحت را هم فراهم می نمایند.

5 نوشیدنی چربی سوز برای کاهش وزن

شیر

حتما شما هم اصطلاح مثل یک نوزاد خوابیده را شنیده اید. خب برخی از متخصصان عقیده دارند که نوزادها در واقع به خاطر نوشیدن شیر گرم به خواب عمیق می روند.

نوشیدن یک لیوان شیر قبل از خواب، که گرم کردن آن بستگی بهترجیح شما دارد به خاطر داشتن مقدار زیادی کلسیوم و تریپتوفان (یکی از بیست و دو اسید آمینه اصلی یاخته های زنده و از اسیدهایآمینه ضروری در رژیم غذایی انسان) بدن شما را آرام می نماید.

چای بابونه

این دمنوش گرم و عاری از کافئین که به داشتن خاصیت خواب آور معروف است به شما احساس آرامش می دهد. یک لیوان بزرگ (ماگ) چای بابونه سطوح گلیسین بدن شما را بالا می برد و به عنوان یک نوروترانسمیتر (پیغام رسان عصبی) به شکل یک آرامبخش خفیف استرس را برطرف می نماید.

گفته می گردد خواص بابونه می توانند سطوحگلوکز را به خوبی کنترل و به کاهش وزن یاری نمایند. اگر قصد دارید در طولانی مدت وزنخود را ثابت نگه دارید، دور هرگونه چای دیتاکس (سم زدا) را خط بکشید و در عوض هرروز یک فنجان چای بابونه بنوشید.

آب انگور

نوشیدن یک لیوان کوچک آب انگور خالص (100 درصدی) قبل ازخواب می تواند هنگامی که غرق در خواب هستید، چربی هایتان را از بین ببرد. تحقیقاتنشان می دهد که خوردن و نوشیدن کربوهیدرات های ساده در آب انگور، هنگام خواب بهترشح انسولین یاری می نمایند.

ترشح انسولین موجب بهبود ریتم شبانه روزی خواب و بیداری می گردد.علاوه بر این، انواع انگورها سرشار از آنتی اکسیدان بوده و می توانند چربی سفیدذخیره نماینده انرژی در بدن را تبدیل به چربی قهوه ای سوزاننده انرژی نمایند.

انواع ترکیبات پروتئین سویا

شاید باورعموم بر این باشد که ترکیبات پروتئینی تنها برایبدنسازان و ورزشکاران و برای مصرف در باشگاه های ورزشی سودمند هستند اما در واقعسویای موجود در شیر یا به شکل پودر پروتئین، سرشار از اسید آمینه تریپتوفان است.

تریپتوفان می تواند با کاهش سطوح کورتیوزول با چربی ها مبارزه کند. با وجود این که هنگام خواب سرعت سوخت و ساز بدن پایین می آید، با این حال متابولیسم بدن شما هنور فعال است و ترکیبات پروتئینی که نوشیده اید در خواب هضم و جذب می گردد.

کفیر نوعی نوشیدنی چربی سوز

نوشیدنی کفیر یکی از محصولات شیر تخمیر شده است و با افزایش میزان باکتری مفید در روده انسان به هضم غذا و جذب ویتامین ها و مواد معدنی یاری می نماید. این نوشیدنی شبه ماست، کیفیت خواب شما را بهبود می دهد، هنگام ورزش کردن روی عملکردتان تاثیر مثبت دارد و به طور کلی در روند کاهش وزن و چربی سوزی موثر است.

منبع: کتاب کاله

به "با مصرف نوشیدنی چربی سوز قبل از خواب، به تناسب اندام برسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با مصرف نوشیدنی چربی سوز قبل از خواب، به تناسب اندام برسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید