خبرنگاران تابلو فرش لیگ ملت های والیبال در خوی بافته شد

به گزارش نقد و بررسی سینما، ارومیه- خبرنگاران- مدیر مرکز فرش اداره صنعت، معدن و تجارت خوی گفت: یک هنرمند از اهالی شهر دیزج دیز این شهرستان تابلو فرش هفته سوم از لیگ ملت های والیبال 2019 را با هدف اهدای آن به فدراسیون جهانی والیبال بافته است.

خبرنگاران تابلو فرش لیگ ملت های والیبال در خوی بافته شد

آیسان موسویان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار نقد و بررسی سینما اضافه نمود: در طرح این تابلو فرش چهار المان فلامینگو به عنوان نماد دریاچه ارومیه، سیب و انگور به عنوان نماد کشاورزی آذربایجان غربی و نقل ارومیه نقش بسته است.

وی با اشاره به اندازه این تابلوفرش گفت: این اثر هنری در اندازه 80 در 100 سانتی متر، با رنج 50 و در مدت 2 هفته طراحی شده و در مدت زمان 2 ماه بافته شده است.

وی اضافه نمود: همچنین در این تابلو فرش پرچم چهار کشور شرکت کننده در هفته سوم از لیگ ملت های والیبال، آرم فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی، نشان فدراسیون جهانی والیبال، لیگ ملت های والیبال و آرم باشگاه شهرداری ارومیه طراحی شده است.

فریدون نقی لو، بافنده این تابلو فرش نیز در گفت و گو با خبرنگار نقد و بررسی سینما بیان نمود: در این تابلو فرش 37 رنگ مختلف به کار برده شده که از این مقدار 9 رنگ ابریشمی و 28 رنگ پشمی است.

وی گفت: این اثر هنری در خاتمه مسابقات والیبال توسط اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی و شهرداری ارومیه به فدراسیون جهانی والیبال اهدا می شود.

به گزارش نقد و بررسی سینما، فریدون نقی لو قبلاً 2 تابلو فرش برای مسابقات فوتبال (جام ملت های آسیا و جام جهانی 2018 روسیه) بافته است.

هفته سوم لیگ ملت های والیبال روزهای 24، 25 و 26 خردادماه جاری / جمعه تا یکشنبه آینده / در سالن غدیر ارومیه برگزار می شود و تیم های ایران، لهستان، روسیه و کانادا در این دور با هم به رقابت می پردازند.

8135/ 3072

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران تابلو فرش لیگ ملت های والیبال در خوی بافته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تابلو فرش لیگ ملت های والیبال در خوی بافته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید