ظریف احتمال تبادل نظر با پمپئو را رد کرد

به گزارش خبرنگاران، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران می گوید اوضاع مثل سه سال پیش نیست که وی با یک تماس تلفنی با جان کری همتای آمریکایی سابق‬ خود، مسئله بازداشت 10 ملوان آمریکایی در آب های سرزمینی ایران را حل و فصل کند.

ظریف احتمال تبادل نظر با پمپئو را رد کرد

در پاسخ به سوال خبرگزاری رویترز مبنی بر اینکه آیا در صورت بروز مسئله مشابه، اوضاع به همان سرعت حل و فصل خواهد شد؛ ظریف گفت: خیر. (دیگر) چطور می توان از این قبیل مسائل جلوگیری کرد.

لازم به ذکر است ظریف و مایک پمپئو همتای آمریکایی وی هرگز تبادل نظریی مستقیم نداشته اند و فعلاً به وسیله رسانه ها یا توئیتر به اظهارات یکدیگر واکنش نشان می دهند.

این در حالی است که ظریف در تاکید بر ناممکن بودن تبادل نظری دوجانبه، گفت: پمپئو هر وقت درباره ایران صحبت می نماید؛ از بابت اینکه حتماً به من توهین کند؛ مطمئن می گردد.

این در حالی است که کارشناسان و تحلیلگران می گویند عدم ایجاد کانال مذاکرات مستقیم، وقوع درگیری ناشی از سوء تفاهم را افزایش می دهد.

از سوی دیگر، مورگان اورتاگس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بدون پاسخ به این سوال که در صورت بروز حادثه ای مشابه آنچه در 2016 برای ملوان های آمریکایی رخ داد؛ تدبیر واشنگتن چه خواهد بود؛ مدعی شد: وقتی زمان تبادل نظر فرا برسد؛ مطمئن هستیم که همه ابزارها را در اختیار داریم.

وی همچنین مدعی شد کارزار فشار حداکثری علیه ایران از بابت واداشتن این کشور به نشستن پشت میز مذاکره است!

اورتاگس همچنین ادعای آمریکا را تکرار کرد و گفت شرط مذاکره با ایران تغییر رفتار این کشور است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ظریف احتمال تبادل نظر با پمپئو را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف احتمال تبادل نظر با پمپئو را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید