گفت وگوی وزرای خارجه ترکیه و ایسلند

وزیر امور خارجه ترکیه طی گفت وگوی تلفنی با همتای ایسلندی اش نحوه برخورد ماموران فرودگاه ریکیاویک این کشور با اعضای تیم ملی کشور را غیر قابل قبول دانست.

گفت وگوی وزرای خارجه ترکیه و ایسلند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از آناتولی، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در پی برخورد نامناسب مسئولین فرودگاه بین المللی ریکیاویک-کفلاویک ایسلند با اعضای تیم ملی فوتبال کشور و معطلی بیش از حد آنها، در گفت وگوی تلفنی با تور توردارسون، همتای ایسلندی اش مراتب اعتراض خود را گفت.

وی در این گفت وگوی تلفنی با بیان این که آنکارا 3 هفته پیش از طریق سفارت ترکیه در اسلو و سرکنسول افتخاری در ریکیاویک موضوع تسهیل ورود ملی پوشان به ایسلند را به دولت این کشور یادآور شده بود، اقدام مسئولین فرودگاه مذکور را غیرقابل قابل دانست.

گفتنی است روز یکشنبه گذشته کاروان تیم ملی ترکیه پس از ورود به فرودگاه ریکیاویک-کفلاویک با یک پرواز اختصاصی از قونیه، حدود 2 ساعت در بخش کنترل گذرنامه و بازرسی این فرودگاه معطل شد.

بوراک ییلماز، کاپیتان دوم تیم ملی ترکیه طی پیام تصویری زنده نخستین کسی بود که مخاطبین را در جریان این اتفاق گذاشت.

وی در این پیام گفت: پس از یک پرواز 6.5 ساعته از قونیه، حدود سه ساعت است که در فرودگاه معطل شده و مسئولین هنوز اجازه ورود به ایسلند را نداده اند.

مقامات ترکیه از جمله مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه کشور به این موضوع اعتراض کرده و از انجام اقدامات لازم توسط آنکارا خبر دادند.

تیم ملی ترکیه و ایسلند که در گروه H مقدماتی جام ملت های اروپا 2020 قرار دارند، امشب ساعت 20 به وقت محلی در این چارچوب در استادیوم لاگاردالسولور به مصاف هم خواهند رفت.

ترکیه هم اکنون با سه برد در سه بازی نخست با 9 امتیاز در صدر و ایسلند نیز با 6 امتیاز در جایگاه سوم این گروه قرار گرفته است. فرانسه، مولداوی، آلبانی و آندورا تیم های دیگر این گروه هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "گفت وگوی وزرای خارجه ترکیه و ایسلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگوی وزرای خارجه ترکیه و ایسلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید