لیگ برتر، ناامن ترین لیگ جهان برای مربیان!

به گزارش نقد و بررسی سینما، به گزارش ورزش سه، نتایج آنالیز 850 تیم در 60 لیگ معتبر جهان نشان می دهد 57 درصد از باشگاه های جهان مربی خود را در طول فصل برکنار نموده اند. در میان لیگ های معتبر اروپایی، نیمکت مربیگری در لیگ برتر بیش از همه سست بوده و در فصل جاری یازده باشگاه معادل 55 درصد تیم ها، مربی خود را عوض نموده اند.

لیگ برتر، ناامن ترین لیگ جهان برای مربیان!

در میان پنج لیگ بزرگ اروپایی، سری آ کمترین آمار قربانی ها را دارد و فقط هفت باشگاه معادل 35 درصد تیم ها، مربی خود را برکنار نموده اند. بعد از لیگ ایتالیا، لیگ آلمان امن ترین جا برای مربیان بوده است.

44 درصد از باشگاه های آلمانی معادل 8 تیم در این فصل بوندس لیگا دست به تغییر مربی زده اند، در حالی که این عدد در لالیگای اسپانیا و لیگ یک فرانسه 50 درصد یعنی نصف تیم ها است.

لیگ برتر به عنوان ناامن ترین لیگ بزرگ برای مربیان، اولین قربانی خود را در روز سی ام آگوست شناخت که اسکات پارکر از بورنموث اخراج شد؛ کمی بعدتر و در ماه سپتامبر، چلسی هم به توماس توخل در خروجی باشگاه را نشان داد.

اما در میان تمام لیگ های آنالیز شده، ناامن ترین جا برای مربیان در بوسنی و هرزگوین است که 92 درصد از باشگاه ها (11 تا از 12 باشگاه) مربیان خود را در این فصل تغییر داده اند. در مقابل، امن ترین جا هم سوپر لیگ هند است که 10 تا از 11 باشگاه آن به مربیان خود چسبیده اند و آنها را حفظ نموده اند.

منبع: فرارو

به "لیگ برتر، ناامن ترین لیگ جهان برای مربیان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ برتر، ناامن ترین لیگ جهان برای مربیان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید