نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی چه قدر است؟

به گزارش نقد و بررسی سینما، اسپانیا بالاترین نرخ بیکاری را در بین کشورهای اروپایی به ثبت رساند.

نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی چه قدر است؟

به گزارش نقد و بررسی سینما به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، تا خاتمه ماه آوریل نرخ بیکاری در منطقه یورو با 0.1 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به 8.0 درصد رسید. این نرخ در سطح اتحادیه اروپا با 0.1 درصد کاهش نسبت به ماه قبل به 7.3 درصد رسید. این نرخ بیکاری کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در چهار ماه اخیر بوده است.

تخمین زده می گردد تا خاتمه این ماه 15 میلیون و 380 هزار مرد و زن در سطح اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، 13 میلیون و 30 هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با ماه قبل، شمار افراد بیکار در اتحادیه اروپا 165 هزار نفر و در سطح منطقه یورو 134 هزار نفر کاهش یافته است.

در بین کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به اسپانیا با 15.4 درصد بوده است و پس از این کشور، ایتالیا با 10.7 درصد و قبرس با 9.4 درصد قرار دارند. از سوی دیگر کمترین نرخ بیکاری در لهستان با 3.1 درصد مشاهده شده است و پس از این کشور، جمهوری چک با 3.4 درصد و هلند با 3.5 درصد قرار دارند.

نرخ بیکاری طی این مدت در بلژیک 5.3 درصد و فرانسه 7.3 درصد بوده است. در بین کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نرخ بیکاری در ایسلند 7.6 درصد اندازه گیری شده است.

همچنین تا خاتمه این ماه دو میلیون و 939 هزار جوان زیر 25 سال در اتحادیه اروپا بیکار بوده اند که از این میزان، دو میلیون و 348 هزار نفر ساکن منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل، نرخ بیکاری جوانان در سطح اتحادیه اروپا 0.2 و در سطح منطقه یورو 0.1 درصد کاهش داشته است.

منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای 27 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی چه قدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی چه قدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید