واشنگتن پست: ترامپ از دست بولتون کُفری است

ایسنا نوشت: مقام های دولتی ارشد و مشاوران کاخ سفید گفتند، دونالد ترامپ از اینکه مقام های ارشدش در برآورد دشواری عزل نیکولاس مادورو چندان پیروز نبودند دلخور و ناراضی است.

واشنگتن پست: ترامپ از دست بولتون کُفری است

پیش از این، مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا با درخواست از مقام های ونزوئلایی برای دنبال کردن جهت رئیس اطلاعات سابق و جدایی از کاراکاس و پیوستن به اپوزیسیون گفته بود تمام تحریم هایی که پیشتر علیه او اعمال شده بود لغو می گردد.

مقام های دولتی ارشد و مشاوران کاخ سفید به واشنگتن پست گفتند، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از اینکه مقام های ارشدش در برآورد دشواری عزل نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا ناموفق بودند دلخور و ناراضی است.

به گفته یک مقام ارشد، ترامپ اخیراً به شوخی گفته بود جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا می خواهد او را به جنگ با ونزوئلا بکشاند و همین شوخی نگرانی های بیشتری را افشا می نماید. یک مقام آگاه دیگر از سیاست آمریکا در قبال ونزوئلا می گوید، او همچنین درباره کوشش بولتون برای کشاندن او به گوشه رینگ و حرکت به سمت فراتر از چیزی که او درباره سیاست ونزوئلا مناسب می داند شکایت نموده است.

علاوه بر این، مقام های کاخ سفید می گویند گرچه رئیس جمهوری آمریکا به خوان گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا علاقمند است اما علناً نسبت به اینکه آمریکا چقدر از او اطلاعات دارد نگران است و این سوال را می پرسد که آیا او واقعاً برای تصدی حکومتداری این کشور آمریکای لاتین آمادگی دارد یا خیر.

سه مقام دیگر هم به واشنگتن پست گفتند، رئیس جمهوری آمریکا آشکارا از بولتون و سایرین که توان نیکولاس مادورو را دست کم گرفته بودند، شکایت نموده است.

مقام ها می گویند، ناکامی کودتای نظامی سه شنبه گذشته در ونزوئلا عملاً بحث جدی درباره اقدام نظامی آمریکا در این کشور را متوقف نموده است و کاخ سفید اکنون برای رفتن مادورو صبر می نماید. دو مقام و یک مشاور دیگر گفته اند ترامپ اکنون اصلاً تمایلی ندارد تا مداخله مستقیم نظامی علیه این کشور اعلام کند. در حال حاضر گزینه ها شامل اعزام نیرو به کشورهای همسایه، یا اعزام نیروی دریایی به سوال ونزوئلا برای قدرتنمایی، تشدید یاری به همسایگان ونزوئلا و ارائه یاری های بیشتر به آن دسته از اتباع ونزوئلا است که حین این بحران از کشورشان فراری شدند.

به رغم دلخوری ترامپ از بولتون درباره ونزوئلا، دو مقام دولتی ارشد می گویند رئیس جمهوری آمریکا هیچ برنامه ای برای اخراج او ندارد و به بولتون گفته است تا به تمرکز روی این کشور ادامه دهد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "واشنگتن پست: ترامپ از دست بولتون کُفری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن پست: ترامپ از دست بولتون کُفری است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید