برادر 6 شهید بانه ای: امنیت کشورمان را به بهای جان هم باید حفظ کنیم

به گزارش نقد و بررسی سینما، برادر 6 شهید بانه ای گفت: امنیت ما به آسانی به دست نیامده و برای آن جان های بسیار قربانی شده اند، پس باید قدردان خون شهدا باشیم و این نعمت بزرگ را حتی به قیمت جان و خون خود حفظ کنیم.

برادر 6 شهید بانه ای: امنیت کشورمان را به بهای جان هم باید حفظ کنیم

به گزارش گروه رسانه های نقد و بررسی سینما، آرمان خواهی و انقلابی بودن ملت ایران را نمی توان مختص یک قوم و مذهب دانست و بدون شک تک تک مردم ایران در شکل گیری بزرگترین انقلاب قرن، نقش بزرگ و سهمی بزرگ تر داشتند.

مردم کردستان که همیشه مورد ظلم و تعدی رژیم پهلوی بودند، پابه پای دیگر هموطنانمان علیه رژیم ستم شاهی قیام کردند و با حضور در صحنه های جهاد و مبارزه، پیوندی ناگسستنی با انقلاب اسلامی ایجاد کردند.کردستان هرچند استانی محروم بود اما بار محرومیت و فقر مردم آن موجب نشد از قافله انقلاب و کمک رهبر خویش جا بماند و مردم این استان جان مایه زندگی شان را بر سر اعتلای فرهنگ جهادی و انقلابی گذاشتند.

یکی از کردستانی هایی که خود و خانواد ه اش نامشان با انقلاب این مملکت آمیخته و همه دوستداران جهادگر و ولایی کردستان با آنها آشنایی دارند جانباز دارا قادرخانزاده است نامی آشنا از گذشته تا به امروز، خانواده ای که در سال های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی با رشادت های بی مثال خویش مجاهدت هایی را خلق کردند که در کمتر جایی از ایران اسلامی نمونه آن را می توان یافت.

خانواده شهیدان قادرخانزاده که 6 فرزندشان در طول دفاع مقدس به مقام شهادت نائل آمدند، نمونه ای از جانفشانی و ایثارگری مردم کردستان هستند که با تکیه بر آموزه های دین مبین اسلام در برابر رژیم طاغوت ایستادگی کردند و در دوران طاغوت نیز به دلیل فعالیت های سیاسی به کشور عراق تبعید شده بودند اما بعد از پیروزی انقلاب به ایران بازگشته و در برابر هجوم ددمنشانه رژیم بعثی عراق ایستادگی کردند.

دارا یادگار سنگرهای دیروز است هم جانباز و هم برادر 6 شهید است، پسر مجیدخان قادرخانزاده بزرگ مرد مبارزی که با رنج فراوان استبداد خاندان پهلوی ها را برنتابید و مجبور شد به همراه خانواده اش درکردستان عراق سکنی گزیند و در سال51 رژیم بعث طی عملیاتی همه اعضای خانواده آن ها را به همراه جمع زیادی از نمودهای پنجوین به بهانه داشتن اصالت ایرانی اخراج کرد دوباره از آن دیار به ایران رانده شد و با انبوه دردها خود را به ناچار به شیروان خراسان رساندند و مدتی در اینجا ماندگار شدند.

دارا قادرخانزاده گفت: دو برادرم بختیار و کامیار در ابتدای انقلاب در نبرد با ضدانقلاب به شهادت رسیدند، اردشیر و کورش و بهنام به همراه جمعی از فامیل در روز 15 خرداد سال 1363 در حالی که در مراسم بزرگداشت شهدای 15 خرداد حضور داشتند، بر اثر بمباران ناجوانمردانه شهر بانه توسط بعثی ها به شهادت رسیدند و دلاور برادر دیگرم در دفاع از کیان انقلاب اسلامی شهید شد.

دارا یادگار خانواده ای است که شهیدان بختیار، کامیار، بهنام، اردشیر، کوروش و دلاور را چون همه شهدا تقدیم این سرزمین نموده اند و بی هیچ ادعایی مرزبان صادق ایران و حافظ راستین ارزش هایند.

دارا مردی صاحب درد است که از آن روزهای تلخ رفته بر خویش و خانواده اش حرف ها دارد. وی در سال 1362 در درگیری با ضدانقلاب یک پای خود را از دست داد ولی همچنان تا آخرین روز دفاع مقدس در سنگر شش برادر شهیدش از دلاوری ها و حماسه های آنان پایداری کرد، وی اکنون بازنشسته سپاه و ساکن شهر مقاوم و قهرمان پرور بانه است.

وی اضافه کرد: مردم بانه در 15 خرداد سال 63 برای گرامیداشت یاد و خاطر شهدای قیام 15 خرداد سال 42 در پارک این شهر تجمع نموده بودند که 4 فروند هواپیمای رژیم بعث عراق 10 نقطه شهر را بمباران کردند، در این حادثه تلخ 605 نفر از مردم بانه شهید و بیش از 100 نفر به شدت مجروح شدند.

قادرخانزاده ادامه داد: در بمباران 15 خرداد 63 بانه بسکمک از خانواده ها بیش از چندین نفر از اعضای خانواده خود را از دست دادند که خانواده ما سه پسر به نام های کوروش، اردشیر و بهنام و 14 نفر از بستگان نزدیکمان به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

وی گفت: من و برادرهایم از همان دوران جوانی اسلحه به دست گرفتیم و به صف مبارزین ضدرژیم بعث پیوستیم و در این راه 6 برادر خود را تقدیم انقلاب کردیم.

این رزمنده کُرد دوران دفاع مقدس توضیح داد: از آنجایی که من و برادرهایم خوب منطقه را می شناختم بر حسب احتیاج و حس تکلیف در مقابل جنایت هایی که گروهک های ضدانقلاب در کردستان انجام می دادند ایستادگی کردیم، شهید دادیم و جانباز شدم و بعد از جنگ برای مراقبت از مرزها همچنان در اینجا ماندگار شدم و تا امروز ایستاده ایم تا کسی قصد تجاوز به خاک کشور را نداشته باشد.

وی در پاسخ به اینکه تحمل غم از دست دادن 6 فرزند برای پدر و مادرتان سخت نبود، گفت: از سال 1359 تا سال 1364 تنها به فاصله تقریباً پنج سال خانواده ما 6 شهید و یک جانباز تقدیم اسلام کرد پس مطمئنا داغ و فراق نبود 6 فرزند برای پدر و مادرم سخت و سنگین بود اما چون به خواست و اراده خود در این راه قدم برداشته بودند همین تحملش را برایشان راحت تر می کرد.

قادرخانزاده اضافه کرد: چون آنها در راه خدا و دین قدم برداشته بودند و شهید شده بودند مطمئنا خدا خودش هم تحمل این درد را به پدر و مادرم می داد، پدرم بسیار شکیبا بود و همین شکیبای هم به مادرم منتقل شده بود و زیاد بی تابی نمی کرد.

وی به جنایت های گروهک های ضدانقلاب در کردستان اشاره نمود و گفت: گروهک های مزدور ضدانقلاب تا جایی که برایشان امکان داشت در حق کسانی که در راستا و راه انقلاب بودند از انجام هیچ جنایتی امتناع نکردند.

وی ادامه داد: برای عناصر جانی ضدانقلاب زن، مرد و کودک و کُرد و فارس و ... تفاوتی نداشت، این جنایت ها علیه کرد های انقلابی و غیور، ادعای ضدانقلاب مبنی بر احقاق حقوق مردم کرد در ایران را باطل کرد و مردم کُرد متوجه شدند که آنها صرفا جنایتکارانی خط گرفته از بیرون هستند که هدف اصلیشان ضربه زدن به تمایت ارضی ایران اسلامی است.

وی یادآور شد: امنیت ما به آسانی به دست نیامده و برای آن جان های بسیار قربانی شده اند، پس باید قدردان خون شهدا باشیم و این نعمت بزرگ را حتی به قیمت خون خود حفظ کنیم و نگذاریم خون شهیدانمان پایمال گردد.

منبع : فارس

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "برادر 6 شهید بانه ای: امنیت کشورمان را به بهای جان هم باید حفظ کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برادر 6 شهید بانه ای: امنیت کشورمان را به بهای جان هم باید حفظ کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید